Wino dla kobiety w ciąży? Bardzo proszę: bezalkoholowe.

01/07/2010 at 19:23

Mam dobrą wiadomość. Zanim zdradzę jaką – mała dygresja:

Bardzo dużo się ostatnio mówi i pisze o tym, że kobieta w ciąży nie powinna pić w ogóle alkoholu. Nawet symbolicznej lampki wina.

Na początku czerwca uczestniczyłam w konferencji „Dobre praktyki w zakresie wspierania karmienia piersią”, na której wystąpiła pani psycholog Teresa Jadczak – Szumiło, zajmująca się naukowo m. in. prenatalnym wpływem alkoholu na rozwój dziecka. Nie będę w tym poście pisać o czym była mowa w wykładzie, bo post traktuje o czym innym. Wspomnę tylko, że pani Teresa podkreślała, że każda dawka alkoholu w ciąży może być szkodliwa dla dziecka, nie zawsze występuje oczywiście pełnoobjawowy FAS, ale może dochodzić do wybiórczych uszkodzeń układu nerwowego. Zachęcam przy okazji do obejrzenia i wysłuchania wywiadu z ekspertką w Zielonych Drzwiach

Na tej samej konferencji jednym ze sponsorów była firma Vinobilia zajmująca się sprzedażą wina, co mówiąc szczerze bardzo mnie dziwiło, gdy czytałam tę informację. Również moje zdziwienie, jak i wielu innych osób biorących udział w konferencji, wywołało to, że przed wejściem na salę wykładową ustawione było stoisko tej firmy wraz z pełnymi kieliszkami wina.  Wino przed konferencją??? Rozumiem na bankiecie „po”, ale „przed”?

Teraz właśnie przekazuję tę dobrą informację. To było wino bezalkoholowe! Próbowałam: bardzo smaczne. Dzięki tej ofercie kobiety w ciąży będą mogły delektować się smakiem wina podczas imprezy czy przyjęcia, nie spożywając przy tym alkoholu, a korzystając z jego prozdrowotnych właściwości.

W czasie kolacji „po” konferencji miałam okazję poznać bliżej dwie panie właścicielki firmy Vinobilia. Oczywiście dokładnie wypytałam o to, gdzie można zakupić i ile kosztuje prezentowany przez nie bezalkoholowy napój Bonne Nouvelle.

Jeśli ktoś mieszka w Warszawie czy jest w niej przejazdem, może odwiedzić wine bar „Vinobilia Cafe”. Oprócz opisywanego wina bezalkoholowego, oferuje od doskonały wybór francuskich win oraz różnorodne przekąski. Mieści się na Placu Unii Lubelskiej 1.

Siedziba i sklep Vinobilia znajduje się na ul.Konstruktorskiej 7

Planowane jest też otwarcie sklepu internetowego ze sprzedażą detaliczną win oferowanych przez firmę. W tej chwili można jednak nabyć wino przez internet, ale należy zamówić min. 6 butelek (wysyłka wtedy kosztuje ok. 45 zł). Zamówienie można złożyć pisząc maila na kontakt@vinobilia.pl. Cena butelki wina bezalkoholowego ok. 30 zł.

Jeszcze kilka faktów wyczytanych z ulotek wina bezalkoholowego:

Bonne Nouvelle powstaje po poddaniu francuskiego wina (czerwonego, białego, różowego) procesowi dezalkoholizacji.

Bonne Nouvelle występuje w kompletnej gamie jako:

KLASYCZNE: białe, różowe, czerwone
SZCZEPOWE: Chardonnay, Syrah, Merlot
MUSUJĄCE: białe, różowe, Chardonnay

Dużą zaletą tego napoju jest również niska wartość energetyczna – zawiera 200 kcal/l, tj. 40 kcal kieliszek. Dla porównania klasyczne wino zawiera 700 kcal/l, tj. 200 kcal kieliszek, a sok winogronowy: 600 kcal/l, tj. 120 kcal kieliszek.

www.vinobilia.pl

I jeszcze jedna informacja: firma Vinobilia poszukuje dystrybutorów i przedstawicieli handlowych na terenie całej Polski. Kontakt: tel. 601 410 065

Aktualizacja z dnia 16.09.2010 – jest już możliwość zakupu win przez internet: tuliluli.eu

share