Test ciążowy online – śmiać się czy płakać?

30/08/2011 at 01:55

Mogę o sobie powiedzieć, że jestem fanką internetu i doceniam wszystkie udogodnienia, jakie mogę znaleźć w sieci. Śledzę też z racji mojej działalności wszelkie informacje o produktach, usługach czy też innych „polepszaczach” życia kobiety ciężarnej. Jedna z usług, która mnoży się w internecie on miesięcy, nie daje mi jednak spokoju – wywołuje i oburzenie i śmiech . Sama prowadzę działalność internetową, dla niektórych dość kontrowersyjną (przeczytałam kiedyś, że internetowa szkoła rodzenia, to „robienie wody z mózgu pierwiastkom”). Na szczęście większości tych pań, które decydują na udział w kursie, okazuje się on pomocny.

Czy jopisane przeze mnie działania niektórych serwisów internetowych, mogą być dla kogoś przydatne? czy nie jest to zwykłe naciąganie?

Testy i teściki ciążowe online!

Przed wieloma miesiącami natknęłam się na serwisy oferujące takie testy i naprawdę dobrze się ubawiłam. Ok, to rozumiem, test ciążowy online z przymrużeniem oka 🙂 Na to się przecież oburzać nie można.

Na podstawie pierwszego z tych testów, nawet mój mąż, jak się okazało, był w ciąży 🙂 Może sprawdzisz i ty: interaktywny test ciążowy

O, proszę, tym razem i ja jestem w ciąży 🙂

Polecam też drugi test, bo dodatkowo można się absolutnie upewnić, kto jest ojcem dziecka :), gdy test wyjdzie pozytywnie. Wykorzystuje on „zaawansowaną technologię” i za pomocą „zdalnego czujnika” wykrywa, czy jesteś w ciąży czy nie 🙂 🙂 :). Można też otrzymać odpowiedni „Certyfikat”. Oto mój – ojciec dziecka: listonosz 🙂

Link do testu: Free Online Pregnancy Test

Jednak nie każdy test ciążowy online to zabawa. Jest grupa testów „całkiem serio”. Aby uzyskać wynik musisz najpierw odpowiedzieć na szereg pytań (ok. 25).

Przykładowe pytania:

Czy zauważyłaś zmiany w gruczołach piersiowych ?
Czy spóźnia Ci się okres ?
Czy miewasz ostatnio nudności lub wymioty?
Czy Twoje samopoczucie uległo pogorszeniu (drażliwość, zmęczenie) ?
Czy odczuwasz ból w okolicach gruczołów piersiowych ?
Czy współżyłaś w czasie dni płodnych ?
Czy używasz środków antykoncepcyjnych ?
Czy masz objawy zgagi ?
Czy masz częstsze wzdęcia lub gazy ?
Czy w ostatnich dniach odczuwasz większą ochotę na sen ?
Czy masz od pewnego czasu podwyższoną temperaturę ciała (ponad 37 stopni celsjusza)?
Czy pojawiła się niechęć do palenia papierosów (dla kobiet palących)?
Czy zauważyła Pani poszerzenie naczyń żylnych na piersiach pod skórą?

…następnie test jest „obliczany” przez kilkanaście sekund, a następnie zostajesz poproszona o wpisanie kodu dostępu. I tu należy się na chwilę zatrzymać i uważnie przeczytać Regulamin. Przede wszystkim warto zwrócić uwagę, co musimy dać w zamian za uzyskanie wyniku.

www.ciazowy-test.pl

.

www.testciazowy.org

Teraz uwaga:

www.tescikciazowy.pl

Nawet, jeśli serwis zapewnia, że wynik testu jest bezpłatny, to należy się liczyć, że musimy zapłacić  w inny sposób:

… udostępniając swój e-mail innej firmie,

www.testciazowy24.pl

.

lub zostając subskrybentem wiadomości sms na temat ciąży, połogu i macierzyństwa.

www.zrob-test.pl

.

Zdarzają się i serwisy, na których informacja o  cenie podana jest wyraźnie, dużym drukiem i pojawia się tuż przed okienkiem do wpisania płatnego kodu dostępu:

www.testciazowy.com

Testy takie działają na zasadzie „na dwoje babka wróżyła”. Na pewno mogą „potwierdzić” zaawansowaną ciążę 🙂 Jeśli więc traktować udział w teście ciążowym online jako zabawę, to warto rozważyć, czy cena jest odpowiednia. Jeśli potrzebny jest wiarygodny wynik, nie ma co czekać, trzeba się wybrać do apteki po realny test lub odwiedzić lekarza ginekologa.

Znalazłam dziś przy okazji: co Demotywator mówi o teście ciążowym online:

test ciążowy

share