Przyszłe mamy w akcji: „Dzidzia jest najważniejsza!”

06/02/2011 at 18:39

Blogerki oczekujące na narodziny dziecka podejmowały ostatnio wirtualne rozmowy o tym, jakie są ich oczekiwania wobec otoczenia (rodzina! znajomi) w czasie, gdy rozpocznie się ich poród oraz w pierwszych tygodniach po. Okazuje się, że wszystkie są raczej pełne obaw: boją się nadmiernej ciekawości, nadopiekuńczości, „dobrych rad” udzielanych „w dobrej wierze”, ale bez pytania, niezapowiedzianych i niechcianych odwiedzin itp.

Hafija, jedna z blogerek, zainspirowana rozmowami, wpadła na pomysł rozpoczęcia akcji wśród przyszłych mam polegającej na spisaniu postulatów, które następnie mają być dostarczone do rodziny, znajomych, czyli do wszystkich tych osób, które należałoby wyedukować w temacie: „jak postępować z nowonarodzonym dzieckiem i jego rodzicami”.

Hafija pisze na swoim blogu: „Te szczególne pierwsze dni po urodzeniu dzidziusia są wyjątkowo ciekawe i wyjątkowo stresujące i dla rodziców i dla dzidziusiów.

W odpowiedzi na szerokie zainteresowanie naszymi dzieciątkami wychodzimy Wam na przeciw i przedstawiamy program  akcji  edukacyjnej:
Dzidzia Jest Najważniejsza (DJN)

Każda Mama, każdy Tata i każda Dzidzia może przyłączyć się do naszej akcji i rozbudowywać nasz program dodając  swoje postulaty!”
Na blogu Hafiji są już pierwsze postulaty – jest ich już nawet całkiem spora lista (34). Ciekawe, czy zgadzasz się z hasłami zaproponowanymi przez blogerkę. A może masz jeszcze jakieś, które zostały twoim zdaniem pominięte? Zachęcam do zapoznania się ze szczegółami akcji oraz oczywiście – do przyłączenia się do niej. szczegóły te możesz znaleźć tutaj:
share