Nowy program Szkoły Rodzenia przedPORODEM.pl

02/01/2010 at 22:27

Nowy Rok to zwykle czas nowych planów i postanowień, ale też i podsumowań tego co wydarzyło się, czego dokonaliśmy w roku poprzednim. Podsumowaliśmy więc nasze przedsięwzięcia w e-learningowej Szkole Rodzenia przedPORODEM.pl i okazało się, że zamieszczony przez nas na początku działalności ramowy program kursu jest już nieaktualny. Głównie za przyczyną seminariów internetowych na żywo – wprowadziliśmy kilka nowych tematów. W roku 2008 prowadziliśmy dwa różne wykłady na żywo, a w ciągu 2009 ich ilość zwiększyła się do ośmiu.

Na stronie przedporodem.pl  zamieściliśmy przed kilkoma dniami uaktualniony już program realizowany w internetowej (e-learningowej) Szkole Rodzenia przedPORODEM.pl. Zobacz ten program tutaj

Pozyskaliśmy też wielu nowych wykładowców, część z nich weszła na stałe do naszego zespołu, część prowadzi wykłady gościnnie. Spotkania na żywo spotykają się z dużą aprobatą uczestników kursu, szczególnie ze względu na możliwość zadawania pytań wykładowcy w trakcie trwania seminarium. Zobacz wykładowców z naszego zespołu.

Jednym z pierwszych seminariów- hitów okazało się prowadzone przez pana Tomasza Chodkowskiego, specjalistę do spraw laktacji firmy Medela. Spotkanie na żywo w internecie zatytułowane „Rady dla karmiącej mamy” przeznaczone jest przede wszystkim dla pań po porodzie, pan Tomek po krótkim wykładzie, bardzo fachowo odpowiada na pytania uczestniczek. Tak się składa, że najwięcej pytań i wątpliwości jest wtedy, gdy panie już karmią, dlatego tak cenna okazała się taka możliwość kontaktu z ekspertem. Oto niektóre opinie o tym seminarium:
Ewa: Dziękuję za możliwość udziału w seminarium – wykład był świetny! Poza tym idealnie wpasowany w czasie, bo akurat miałam problem z karmieniem a położna która odwiedziła nas kilka godzin wcześniej nie udzieliła żadnej pomocnej rady.
Renata: Po seminarium ożyła we mnie nadzieja na odstawienie dokarmiania dziecka.
Irena: Bardzo wartościowe seminarium, wniosło dużo nowego. I bardzo fajnie, ze prowadzone przez ojca!!!

Ostatnio bardzo dużym zainteresowaniem cieszyło się seminarium „Migusie – język znaków dla niemowląt i małych dzieci”, na którym pan Przemysław Popiołek przedstawia niezwykły sposób komunikacji z niemowlętami i małymi dziećmi zanim zaczną one mówić.
Odbywa się to za pomocą prostego języka znaków, dzięki którym maluszki są w stanie „powiedzieć” nam co widzą, słyszą i czują bez uciekania się do płaczu i wnosząc nową jakość w życie rodzinne. Program Baby Sings –Migusie, popularyzowany przez Pana Przemka i jego żonę w Polsce dopiero od kilku miesięcy, ale wzbudza bardzo duże zainteresowanie.  Zauważyć to można było na naszym forum, gdzie po ogłoszeniu zapisów na wykład, w ciągu kilku dni zgłosiło się ponad pięćdziesiąt osób (seminaria prowadzone są w grupach dwudziestoosobowych). Na temat „Migusiów” powstanie osobny post na blogu.

Nie sposób tu opisać wszystkich tematów spotkań na żywo,  bo powstałby bardzo długi post.
Wykład psychologa, dietetyka, kosmetyczki – wszystkie tematy zaciekawiły uczestniczki kursu (niektóre również i panów, którzy też uczestniczą w seminariach).

Jakie postanowienia na Nowy Rok? Oczywiście będziemy nadal poszukiwać nowych tematów i nowych wykładowców. Mamy też zamiar wprowadzić wiele zmian w lekcjach multimedialnych, wprowadzić nowe zagadnienia, rozszerzyć niektóre poruszane już tematy. Rozesłaliśmy do kilkudziesięciu pań ankietę, dzięki której dostaliśmy odpowiedź, gdzie są nasze najsłabsze punkty, co należy udoskonalić.

share