„Maluch na wakacjach”

23/06/2010 at 12:14

Chcesz wyjechać na wakacje z maluchem i masz wiele związanych z tym wątpliwości? Zastanawiasz się jak spokojnie i bezpiecznie podróżować z dzieckiem? Jak wybrać odpowiednie miejsce wypoczynku dla rodziny? Nie będę tu dawać żadnych wskazówek, lecz chcę polecić ci stronę, na której znajdziesz wszelkie informacje na ten temat. Strona związana jest z edukacyjną Akcją Maluch na Wakacjach.

www.maluchnawakacjach.pl

Szkoła Rodzenia przedPORODEM.pl objęła patronat medialny tej akcji.


Jak zorganizować wakacje z małym dzieckiem?

16 czerwca ruszyła Akcja Maluch na Wakacjach. Jest skierowana do rodziców, którzy chcieliby zaplanować wspólny wyjazd z dzieckiem. Celem Akcji jest uświadomienie, zwłaszcza młodym rodzicom, że wyprawa z malcem to nie tylko przyjemność ale też wypoczynek i dobra zabawa dla wszystkich. Ma ona zachęcić do wspólnych wypraw nawet z kilkumiesięcznym niemowlęciem rozwiewając wątpliwości i udzielając odpowiedzi na najważniejsze pytania.

Trudności i niewiadome, które piętrzą się przy planowaniu wyjazdu z dzieckiem mogą sprawić, że niektórzy rodzice wręcz zrezygnują z wypoczynku dla „dobra dziecka”. Jak powiedziała jedna z organizatorek Akcji: „Naszym celem jest przekazać wszystko co wiemy, czego doświadczyłyśmy jako mamy i organizatorki naszych rodzinnych wakacji. Chcemy aby Rodzice dowiedzieli się co jest niezbędne w planowaniu wyjazdu z dzieckiem, o czym należy pamiętać, co należy zabrać, na jakie sytuacje muszą być przygotowani podczas podróży”.

Po co podróżować z dzieckiem?

Odpowiedź nie zawsze wydaje się oczywista. A przecież kto jeśli nie rodzice ma pokazywać dziecku świat? Kto wytłumaczy lepiej dlaczego słoń ma trąbę, pada jednocześnie deszcz i świeci słońce albo dlaczego niektórzy ludzie mieszkają na łodziach? Maluchowi spodoba się wszystko bez wyjątku: robak na drodze, kałuża, ptaszek na gałęzi – to nowe, fantastyczne odkrycia. Przy tym czuje się najważniejsze na świecie, jeśli ma przy sobie mamę i tatę na wyłączność – bez prania, sprzątania, gotowania albo nudnego robienia zakupów.

Organizatorzy namawiają by podarować dzieciom cały świat, bardziej fascynujący i barwniejszy niż najlepsza zabawka ze sklepu.

Bez względu na to, czy ma to być wypoczynek na piaszczystej plaży czy wędrówka po górach – Maluch jedzie na wakacje!

Wszystkie informacje dotyczące akcji znajdują się na stronie www.maluchnawakacjach.pl Rodzice znajdą tam garść cennych porad oraz ciekawe konkursy z bardzo atrakcyjnymi nagrodami.

Organizatorami Akcji są serwis cenkowo.pl i portal nie-zla-mama.com

Akcja trwa do 30 września 2010 r.

Wszelkich informacji i odpowiedzi na pytania udziela:

Paulina Pelc

paulina.pelc@maluchnawakacjach.pl

tel. 500-095-378

Aleksandra Kozioł

aleksandra.koziol@maluchnawakacjach.pl

tel. 697-555-215

share