Kobieta, która nie wiedziała, że jest w ciąży, urodziła na przyjęciu!

14/06/2008 at 15:13

Czy poród może być dla kobiety zaskoczeniem? Okazuje się, że tak.
Kilka dni temu BBS opisało historię Brytyjki Ally Ashwell, która wyjechała z przyjaciółkami na kilkudniową imprezę z okazji ślubu jednej z nich. W czasie zabawy kobieta źle się poczuła, więc udała się do pokoju hotelowego. Tam, ku własnemu zdumieniu i przerażeniu, zorientowała się, że rodzi. Zdążyła jeszcze wezwać pomoc medyczną.

Urodziła syna. Została przewieziona z dzieckiem do szpitala na oddział dla wcześniaków, gdyż poród odbył się przedwcześnie – w 26 tygodniu. Lekarze wypowiadają się bardzo optymistycznie o przyszłości małego chłopca. Jest to bardzo nietypowe dla dziecka, które przychodzi na świat w takich okolicznościach.

Wiele lat temu, słyszałam podobną historię od jednej z położnych. Pewna dość otyła kobieta wezwała pogotowie, gdyż jak sądziła, ma atak pęcherzyka żółciowego. Lekarz, który przybył do jej domu, stwierdził ciążę oraz rozpoczynający się poród. Było to w czasach, kiedy w naszym kraju media nie „węszyły” wszędzie za sensacją i prawdopodobnie nie napisała o tym nawet prasa lokalna.

share