Jak leczy się w szpitalu chorobę zwaną ciążą?

30/08/2008 at 02:10

Czy ciąża to choroba? Takie pytanie to już właściwie slogan. W tym kontekście poród, to moment, w którym można tę chorobę wyleczyć. Poród w szpitalu, nawet jeśli nazwiemy go porodem naturalnym, tak naprawdę z naturą często wiele wspólnego nie ma. Szpital to jednak miejsce głównie służące wykrywaniu i leczeniu patologii. Mnóstwo w nim procedur i schematów postępowania. Pacjent, który trafia do szpitala, często przechodzi „z rąk do rąk”, na każdym etapie ktoś wykonuje przy nim jakieś czynności. Tak po prostu działa szpital. Co jednak, gdy trafiają do szpitala rodzące? Tak samo poddawane są pewnym procedurom, pomagającym wykryć patologię i zachować określony porządek. I nawet, jeśli w przypadku porodów tych patologii jest zaledwie kilka procent, każda kobieta jest w tym schemacie umieszczana
Muszę powiedzieć, że miałam problem, żeby wytłumaczyć mojej małej córeczce, dlaczego ciocia poszła do szpitala, skoro miała urodzić dzidziusia. Nie mogła pojąć, co robi ciocia w miejscu, które zdążyło jej się skojarzyć z chorobą.

Zachęcam Cię do obejrzenia filmu o tym, jak z jednej strony mające przynieść korzyści, przeniesienie porodów z domów do szpitali, z drugiej strony obróciło się przeciw rodzącym.

share
Tags: