Internetowa Szkoła Rodzenia na łamach „Przewodnika Katolickiego”

19/05/2010 at 13:11

Mój projekt – E-learningowa Szkoła Rodzenia przedPORODEM.pl został dostrzeżony przez redakcję tygodnika „Przewodnik Katolicki”. Pani Kamila Tobolska przeprowadziła ze mną wywiad w czasie którego rozmawiałyśmy o tym, jak zrodził się pomysł internetowej szkoły, o tym jak działa i jakie ma plany na przyszłość. Dziś właśnie ukazał się numer gazety z artykułem, który powstał na podstawie tej rozmowy.

Pani Kamila w materiale „Zaloguj się przed porodem” pisze m. in.:

„Już od pierwszych dni ciąży kobieta może wiele zrobić, aby najbliższe dziewięć miesięcy upłynęło jej na radosnym oczekiwaniu na maleństwo. Jednak im bliżej porodu, tym częściej mamy zastanawiają się, czy wszystko przebiegnie bez komplikacji i czy dadzą sobie radę z nowymi obowiązkami. W poszukiwaniu odpowiedzi na pojawiające się pytania coraz więcej pań trafia do szkół rodzenia, które przybliżając wiedzę o porodzie i opiece nad noworodkiem sprawiają, że niepotrzebny lęk znika.

Jednak nie każda mama oczekująca narodzin swojego dziecka może uczestniczyć w zajęciach tradycyjnej szkoły rodzenia. Powody bywają różne: daleka droga, wygórowana cena, nieodpowiednie godziny zajęć, czy też po prostu mąż, który wstydzi się razem z żoną chodzić na „lekcje”. Jest także liczna grupa pań, które muszą w czasie ciąży niestety leżeć i pomimo chęci, nie mogą brać udziału w takich zajęciach. Żyjemy jednak w czasach internetu. Warto więc skorzystać z możliwości jakie on daje i zdobyć informacje oraz umiejętności, które pomogą wszystkim mamom w stanie błogosławionym.
(…)
Polki mają już taką szansę. W 2008 r. powstała pierwsza w naszym kraju e-learningowa Szkoła Rodzenia przedPORODEM.pl, która w nauczaniu wykorzystuje techniki komputerowe oraz internet.”

Całość artykułu możesz przeczytać tutaj

share