Gazetka Szkoły Rodzenia przedPORODEM.pl

03/11/2010 at 21:54

Właśnie zrodził się nowy pomysł urozmaicenia kursu e-learningowego Szkoła Rodzenia przedPORODEM.pl. Powstała gazetka w postaci elektronicznej, w której umieszczać będziemy dodatkowe artykuły zawierające informacje na tematy związane z ciążą, porodem i opieką nad niemowlakiem.

Oprócz artykułów napisanych przez nasze insruktorki, zamierzamy w gazetce zamieszczać zapis najciekawszych merytorycznie rozmów na forum. I tak w aktualnym numerze znalazł się zapis wątku dotyczącego problemów stomatologicznych w ciąży, w którym w roli ekspertek wystąpiły nasze uczestniczki, które są dentystkami. Będziemy też publikować artykuły naszych kursantek (lub kursantów), które zechcą podzielić się swoimi doświadczeniami czy wiedzą przydatną dla pań w ciąży czy dla młodych rodziców. Pierwszy taki artykuł (porady dla pań z zaleceniem leżenia w ciąży) mamy już w naszej gazetce – opublikuje też go w osobnym poście na blogu. Panie uczestniczące w kursie podrzuciły też kilka pomysłów, które będziemy realizować w najbliższych numerach. Powstanie m. in. dział „Ze świata”, gdzie wspólnie z osobami przebywającymi za granicą (a stanowią one ok 20% uczestników kursu) opiszemy tamtejsze realia dotyczące ciąży, porodu i opieki nad dzieckiem.

Mamy zamiar publikować nowe numery co 2-3 tygodnie. Gazetkę będziemy umieszczać na stronie kursu. Wcześniejsze numery przechodzić będą do archiwum, do którego oczywiście będzie dostęp dla naszych uczestników. Pisemko wizualnie zapewne nie będzie idealne – powstaje bez udziału grafików. Mamy za to nadzieję, że publikowana treść okaże się przydatna.

Pierwszy numer publikuję też dziś na blogu.

.

share