„Gaga” – czasopismo „o pięknym dzieciństwie”

06/04/2009 at 18:36

W ubiegłym tygodniu przebywałam przez dwa dni w Warszawie. Zostałam zaproszona przez telewizję TV4 do programu „Mała czarna” (program będzie emitowany po świętach, ale o tym będzie jeszcze na blogu).

Przy okazji tego pobytu w stolicy i spotkań z różnymi osobami, jestem bogatsza o kilka nowych doświadczeń oraz informacji, którymi chcę się z tobą podzielić.

Pierwsze odkrycie to kwartalnik „Gaga”, którego redaktor naczelną jest Zuzanna Ziomecka. Z panią redaktor poznałam osobiście podczas nagrania do programu „Mała czarna”. Prowadząca ten program Katarzyna Montgomery zaprosiła do rozmowy oprócz mnie, również właśnie panią Zuzannę oraz panią Aleksandrę Kwaśniewską.

Zuzannę Ziomecką pamiętałam z programu „Miasto kobiet”, w którym kilka lat temu również uczestniczyła w rozmowach na kobiece tematy. Bardzo podobały mi się jej trafiające w sedno sprawy, a zarazem często dowcipne wypowiedzi.

Zaraz po programie udałam się do Empiku i zakupiłam „Gagę”. To kwartalnik, który wychodzi już od wiosny zeszłego roku – teraz właśnie ukazał się jego piąty numer. Muszę przyznać, że jestem pod wrażeniem jego lektury – takiego czasopisma dla rodziców do tej pory w Polsce nie mieliśmy. Szczerze mówiąc, zawartość dostępnych do tej pory czasopism dla rodziców to przede wszystkim artykuły o charakterze poradnikowym na tematy ciąży, porodu i okresie pierwszych lat dziecka. Tematy te bardzo często powtarzają się, zresztą wszystko to można też znaleźć na portalach internetowych dla rodziców.

http://farm4.static.flickr.com/3628/3351125307_6b9a31c6a9.jpg

„Gaga” jest zupełnie inna – zarówno graficznie, jak i pod względem tematów, które porusza. Świetne zdjęcia (ale nie rodem z portali oferujących fotografie do celów komercyjnych), bardzo fajne rysunki, no i artykuły (ale nie porady jak walczyć z przeziębieniem lub kolką u dziecka) – to inspirujące felietony, wywiady, reportaże, recezje. Znajdziesz tu informacje o ciekawych inicjatywach, miejscach, o podróżach, wydarzeniach kulturalnych, o modzie – wszystko związane z dziećmi i ich wychowaniem. To pismo dla rodziców, które rośnie razem z dzieckiem, znajdziesz w nim coś dla siebie zarówno gdy oczekujesz na narodziny pierwszej pociechy, jak i wtedy gdy masz już gromadkę dzieci w różnym wieku.

Strona internetowa magazynu: www.gagamag.pl

share