Czy wiesz, że możliwe są spotkania na żywo „naszej szkoły rodzenia w Twoim domu”

22/12/2008 at 01:16

W e-learningowej Szkole Rodzenia przedPORODEM.pl organizujemy, jako jedyni w Polsce, spotkania na żywo w internecie (webcasty) dla pań uczestniczących w naszym kursie. Jeśli mamy wolne miejsca (bo ilość miejsc na takim spotkaniu jest ograniczona), zapraszamy również czytelniczki internetowego poradnika, na który można zapisać się na tym blogu (gratis). Podczas takiego seminarium możesz usłyszeć wykład lub nawet obejrzeć prezentację prowadzoną przez  instruktorki szkoły, a także za pomocą czatu zadawać na bieżąco pytania. Na początku spotkania zwykle omawiamy jakiś wiodący temat. Tematy dobieramy zwykle na podstawie propozycji słuchaczek szkoły rodzenia. Zwykle część pytań pojawia się na czacie już w trakcie wykładu i dotyczą omawianego problemu, a na końcu spotkania odpowiadamy na wszelkie pytania od uczestniczek webcastu.
Nie będę się tu już bardziej rozpisywać na temat tych spotkań, tylko przytoczę ci opinie jednej z pań – subskrybentek poradnika, która brała udział w nich dwa razy. Pierwsze seminarium, w którym uczestniczyła, miało tytuł „10 kroków udanego karmienia piersią”, a drugie – „Rola męża lub innej osoby towarzyszącej podczas porodu”

„W środę brałam udział w wieczornej, internetowej lekcji dotyczącej prawidłowego karmienia.
Bardzo dziękuję za zaproszenie na nią, muszę przyznać,ze była to oryginalna forma
prowadzenia prelekcji ale i bardzo czytelna.
Olbrzymim plusem był „bezpośredni ” kontakt z prowadzącą i fakt ,że lekcja nie była wcześniej nagrana i tylko odtworzona.
Argumenty zachęcające do naturalnego karmienia przekonywujące i podane przez osobę „praktykującą” ten sposób karmienia- to wszystko wpływa motywująco, a przynajmniej zmusza do przemyślenia i zastanowienia się nad tym.
Dziękuję. Chętnie skorzystam z kolejnych takich wykładów.”
Hania M.

„Minął już tydzień, od drugiego „spotkania Waszej Szkoły w moim domu”.
Chciałabym się podzielić moimi wrażeniami.
Przede wszystkim uczestniczyłam w nim z moim mężem, i to przez niego i dla niego bardzo zależało mi aby usłyszeć wykład.
Dziękuję za niego, bo osoba prowadząca była bardzo konkretna i jasno określiła zadania dla osoby towarzyszącej.
Podziwiam też cierpliwość w odpowiadaniu na wiele pytań, które zadały wszystkie uczestniczki.
Myślę, że dla mojego Piotra (męża) obecność na sali porodowej będzie trochę łatwiejsza, bo dowiedział się w czym będzie mógł pomóc, na co będzie mógł sobie pozwolić, a to zdecydowanie lepsza sytuacja niż tylko próby domyślenia się i obserwowania z boku.
Po prostu dobrze być przydatnym i mieć poczucie, że się czynnie uczestniczy w tym cudzie narodzin:)

Hania M.

share