Czy wiesz już na jaki cel przekażesz swoje 1% podatku? Przeczytaj historię chorego Mateuszka.

21/02/2010 at 16:29

.. może dołożysz swoją cegiełkę na leczenie chorego chłopczyka…

Przyszedł czas rozliczeń z fiskusem. Każdy z nas ma okazję przekazać 1% podatku na rzecz organizacji pożytku publicznego. Część tych organizacji pomaga zdobyć fundusze na leczenie chorych przewlekle dzieci. Ktoś może powiedzieć, że to szkoda fatygi, dodatkowego wpisywania czegoś w tabelki PIT-u, jednak dla rodziców tych dzieci to największa nadzieja na zdobycie jakichkolwiek funduszy na leczenie ich pociech. Zdajesz sobie zapewne sprawę, ile trzeba zostawić w aptece pieniędzy na leczenie zwykłego przeziębienia… Specjalistyczne leczenie, liczne operacje i wszystkie dodatkowe koszty związane z wyjazdami do placówek medycznych są zwykle bardzo ciężkie do udźwignięcia dla przeciętnych rodziców. Wszelkie oszczędności kurczą się wtedy bardzo szybko, a pensji przestaje wystarczać. Skoro są metody leczenia i ulżenia w cierpieniu tych dzieci, wielką szkodą byłoby, gdyby trzeba z nich zrezygnować z powodu braku pieniędzy.

Jeśli nie podjęłaś/eś  decyzji, możesz rozważyć przekazanie go na leczenie chorego Mateusza.

Mateuszek urodził się z ciężką, złożoną wadą serca pod postacią dwunapływowej lewej komory, ubytku międzykomorowego i skorygowanego przełożenia wielkich naczyń (DILV, VSD, L-TGA). Wada ta stanowi postać serca jednokomorowego. Dodatkowo z wadą współistnieje blok przedsionkowo – komorowy III stopnia, czyli zaburzenia rytmu serca objawiające się wolną akcją serca.

Mateuszek od urodzenia pozostaje pod opieką Instytutu Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi, gdzie został zakwalifikowany do wieloetapowego leczenia paliatywnego. Leczenie paliatywne nie prowadzi do przywrócenia prawidłowej anatomii serca. Stanowi jedynie chirurgiczne złagodzenie wady, ale najważniejsze, że daje dziecku szansę życia, wzrostu i rozwoju. Stwarza też szansę na przyszłość, gdyż być może za jakiś czas pojawią się nowe rozwiązania i możliwości leczenia tego rodzaju wady serca. Głęboko w to wierzymy.

Mateuszek przeszedł już dwie operacje kardiochirurgiczne. Podczas drugiej operacji wszczepiono mu również stymulator (rozrusznik) serca, który pomaga sercu Mateuszka normalnie pracować.

Mateuszek wymaga stałego specjalistycznego leczenia, w tym kardiochirurgicznego. Leczenie pociąga za sobą zwiększone wydatki. Mateuszek jest podopiecznym FUNDACJI DZIECIOM „ZDĄŻYĆ Z POMOCĄ”. Jesteśmy wdzięczni za wszelką okazaną pomoc i wsparcie na rzecz leczenia naszego synka.

Rodzice Mateuszka
Agnieszka i Waldemar Doktór

Oto historia choroby Mateuszka:
mateuszdoktor.w.interia.pl/
.

.

.

Możliwość przekazania 1% podatku od każdego podatnika daje szansę Mateuszkowi jak wielu chorym dzieciom na dalsze specjalistyczne leczenie.
Czy wiecie na jaki cel przekażesz swoje 1% podatku?
Jak wypełnić PIT przekazując 1% podatku dla Mateuszka?

share