Czy po zabiegu powiększania piersi można karmić naturalnie?

18/12/2008 at 16:39

W związku z coraz większą powszechnością i dostępnością zabiegów powiększających gruczoł piersiowy, coraz większa ilość kobiet zadaje sobie to pytanie. Na zabieg ten decydują się kobiety w różnym wieku, duża część z nich planuje jeszcze w przyszłości urodzenie dziecka. Może i ty należysz do tej grupy i zastanawiasz się, czy twoje piersi po zabiegu są w stanie zapewnić pokarm twojemu dziecku.

Otóż chirurg wszczepiając implanty bierze pod uwagę wiek kobiety, a raczej to, czy planuje ona jeszcze zostać matką. Jeśli nie – może on brać pod uwagę względy jedynie estetyczne, wybierając umiejscowienie i wielkość implantu zgodnie z warunkami anatomicznymi oraz życzeniami kobiety.

Jeśli powiększenie piersi wykonuje u młodej kobiety – powinien wziąć pod uwagę fakt przyszłego karmienia. Wtedy wybiera on odpowiednią objętość implantu, tak aby nie spowodowała uciśnięcia tkanki gruczołowej. Wybiera też wtedy jak najmniej urazowy sposób operacji (np. wykonując cięcie chirurgiczne w okolicy pachy lub w bruździe podpiersiowej, a nie wokół otoczki) i umieszcza implant pod mięśniem piersiowym większym. Taki sposób operacji sprawia, że implant nie ma kontaktu z gruczołem piersiowym i nie powoduje powstawania w nim blizn. Można więc z powodzeniem karmić piersią! 🙂

share