Blogujące mamy w akcji: „Kochane mamy do formy wracamy”

28/06/2011 at 02:02

Od ponad roku, od kiedy organizuję konkurs na „Blog Miesiąca”, śledzę blogi pań w ciąży i młodych mam. Niesamowitym jest, jak blogujące mamy nieustannie wymieniają się swoimi doświadczeniami związanymi z opieką nad maluchami, sposobami na poradzenie sobie w różnych trudnych sytuacjach spotykających początkującą mamę i stanowią dla siebie bardzo ważną (może nawet najważniejszą) grupę wsparcia. Coraz częściej wymiana doświadczeń przyjmuje formę zorganizowanej akcji nawołującej do wypowiadania się na określone tematy. Blogerki włączają się do akcji zamieszczając tematyczne posty na swoich stronach, a panie, które nie prowadzą własnych internetowych pamietników zostawiają komentarze na blogach koleżanek. Pisałam już o wcześniejszych akcjach (Dzidzia jest najważniejsza, Mama Glamour, My kochamy mleko mamy), dziś z przyjemnością powiadomię o następnej.

Mamuśka-Martuśka na swoim blogu Nasze ukochane baby organizuje „samopomoc babską”, czyli akcję blogową polegającą na wymianie doświadczeń związanych z powracaniem do formy po ciąży i porodzie. Akcja ma potrwać do 15 lipca.

Inicjatorka akcji pisze:

„Ostatnio coraz częściej marzę o powrocie do formy „sprzed”. O powrocie płaskiego brzucha, o powrocie d …py w spodnie się mieszczącej, o powrocie stylu kobiety, a nie jedynie matki karmiącej… I powrocie wielu innych cech typowej BABY, a nie myszy porodem i ciążą, jak by jej nie wychwalać, sponiewieranej. Dlatego postanowiłam zorganizować babską akcję i poprosić wszystkie baby krążące po sieci o babskie rady.
Różne, różniste, ale dotyczące tym razem nie dzieciaków naszych, ale nas – BAB. Napiszcie, jeśli coś wypróbowałyście i zadziałało. Choćby w punktach. Może coś na temat:
jak flak pociążowy ukryć
jak z cerą rozrabiającą sobie poradzić
jak poradzić sobie ze studnią między nogami
jak karmiąc cycem wyleczyć nawracające się po porodzie zapalenie pęcherza
jakie są sposoby na masakrę włosową i zębową”….
czytaj dalej na blogu:

share