Blogujące mamy o karmieniu piersią: akcja „My kochamy mleko mamy!”

19/05/2011 at 22:05

Hafija – autorka bloga Baby in Development organizuje kolejną akcję blogową „My kochamy mleko mamy!”.

Zachęca w niej blogujące karmiące mamy do podzielenia się swoimi doświadczeniami. „Jakie zalety według was ma karmienie mlekiem mamy, napiszcie porady jak efektywnie przystawiać malucha, napiszcie jakie akcesoria i preparaty wspomagające laktację lub pomagające wam w codziennym karmieniu polecacie, napiszcie jakie trudności spotykają was w związku z karmieniem piersią i jak sobie z nimi radzicie lub czym jest dla was karmienie piersią (…) Napiszcie z jakimi mitami się zetknęłyście dotyczącymi karmienia lub z jakie przykrości was spotkały  w związku z  karmieniem piersią – pisze Hafija.

Wszystkie te porady autorka bloga ma zamiar zebrać i podsumować w specjalnym poście na blogu. W ten sposób powstanie baza wiedzy blogujących matek karmiących :)”

Więcej na temat akcji przeczytasz klikając na banner akcji powyżej.

Kibicuję akcji i postaram się przygotować również ze swojej strony niespodziankę dla mam biorących w niej udział.

Na koniec coś apropos mitów związanych z karmieniem piersią. W „Magazynie Pielęgniarki i Położnej” z marca tego roku ukazał się artykuł „Rodzić w towarzystwie baby, dzieciobiorki i pęporzezki” (akurat dziś wpadł mi w ręce), w którym autorka Danuta Mucha opisuje sytuację rodzącej i położnicy na przestrzeni wieków. Jest też wzmianka o karmieniu piersią: „Aby utrzymać laktację trzeba było zrezygnować z zapinania na piersiach wszelkich broszek i szpilek. Jako środek mlekopędny stosowano na przykład wodę, w której ugotowano mysz lub napar z mchu zebranego spod krzyży na rozstajnych drogach. Dziecko przystawiano do piersi dopiero trzeciego dnia, bo uznano, że siara jest szkodliwa. Do tego czasu karmiono malucha mlekiem i żółtkiem, a domach mieszczan oliwą z cukrem.”

Wszystko wydaje się nieprawdopodobne, choć myślę sobie, że i spośród współczesnych mitów dotyczących karmienia piersią, można spokojne wybrać takie, które równają się ówczesnym 😉

share