Biznes z brzuszkiem

11/01/2009 at 02:34

http://www.coana.pl/system/application/views/images/foto_sklep.pngKażda mama mająca małe dziecko (lub dzieci) wie, jak trudno jest połączyć pracę w firmie na etacie z obowiązkami domowymi. Ciągła gonitwa i w dodatku wyrzuty sumienia, że zbyt mało czasu spędza się z maluchem.

Kiedyś przeczytałam w miesięczniku „Twoje dziecko” reportaż o paniach, które mając już dość tej wiecznej gonitwy, rzuciły dotychczasową pracę, aby stworzyć od podstaw własny biznes, który umożliwi im równocześnie być mamą w pełnym wymiarze. Nie chciały poświęcić się wyłącznie obowiązkom domowym, a chciały na stałe być z dzieckiem. I osiągnęły sukces. A to, czym się w swojej działalności zajęły podpowiedziało im… macierzyństwo.

Niedawno na stronie internetowej wymieniłam się linkami z firmą produkująca odzież dla kobiet w ciąży i prowadzącą własny sklep internetowy. Bardzo spodobały mi się oferowane przez nią bluzki z ciekawym motywem przypadającym na ciążowym brzuszku. Właścicielką firmy jest pani Karolina Hreczycho.

Kiedy nawiązałam kontakt mailowy z panią Karoliną, okazało się, że to jedna z tych mam, którym pomysł na własny biznes przyszedł w czasie, gdy oczekiwała na narodziny dziecka. Kiedy mniej więcej trzy lata temu zaszła w ciążę, brakowało jej ciekawych wesołych ubrań. Pani Karolina jest plastykiem, więc na co dzień nie nosi koszul i garniturów. Na dodatek w ciąży przytyła 30 kilogramów!!! Mogła tylko śmiać się ze swojego ogromnego brzucha. Jednak właśnie wtedy przyszedł jej do głowy nowy pomysł…

Zabrała się za szkicowanie pierwszych projektów obrazków, jakie mogłyby znaleźć się na takiej ciążowej „piłce”. Potem rozpoczęło się poszukiwanie odpowiedniego materiału, który będzie jednocześnie rozciągliwy i przyjazny dla „ciężarówki”, podobnego w swych właściwościach nadruku, opracowywanie wzorów bluzek oraz ich konstrukcji, wykonanie szablonów, szycie próbnych modeli…

Pani Karolina wciągnęła w swój projekt kolejne osoby. Autorką grafiki nadruków oraz strony www jest jej koleżanka, grafik, Patrycja Łukomska. Stronę też składała znajoma. Często spotykały się w trójkę i dyskutowały o całym przedsięwzięciu. Chciały, by strona www była kobieca w swej formie graficznej. Czasem jakiś chłodny, męski umysł stawiał je na ziemi krytykując ilość esów – floresów i innych damskich ozdobników, w których według niego miał ginąć sens sklepu internetowego….

W końcu się jednak udało i sama możesz ocenić efekt tej współpracy wchodząc na stronę www.coana.pl

Największym atutem pomysłu pani Karoliny jest to, że bluzkę z jej kolekcji możesz częściowo zaprojektować sobie sama, wybierając z oferty najbardziej odpowiadający ci fason, kolor oraz motyw, który zostanie na niej nadrukowany.

Może i ty rozmawiając z innymi mamami spodziewającymi się dziecka, albo rozglądając się wśród ofert skierowanych do przyszłych mam i ich dzieci, znajdziesz jakąś niszę, wpadniesz na świetny pomysł i zaoferujesz im stworzony przez siebie produkt , czy usługę? Może macierzyństwo podsunie ci sposób na własny biznes.

share