„Babyradio.pl” – internetowe radio dla najmłodszych

06/01/2010 at 15:06

Chciałabym tobie i twojemu maluchowi gorąco polecić internetowe radio dla najmłodszych www.babyradio.pl. Nawet jeśli maluch jest jeszcze w brzuszku. Radio nadaje przez całą dobę i, jak wyczytałam, liczba słuchaczy nie spada nawet po godzinie 21.00, kiedy dzieci już śpią. Znam osobiście powód, dlaczego o tak późnej porze radio znajduje odbiorców: moja czteroletnia córka bardzo chętnie słucha tej muzyki na dobranoc, siadam więc przy niej z laptopem – ona słucha, a ja pracuję. Przeważnie nie wytrwa do piątej piosenki, bo zaraz zasypia. Natomiast ja wcale nie przerywam połączenia – bardzo przyjemnie słucha się tego późnym wieczorem. Pewnie inni rodzice też wpadają w taki trans słuchania „babyradia” 🙂

.

Twórcy pomysłu piszą o sobie na stronie:

„BabyRadio.pl stworzyła grupa rodziców z miłości do dzieci i muzyki, którzy na co dzień pracują w stacjach radiowych. Wykorzystując swoje doświadczenia zawodowe w tworzeniu radia, technologii, marketingu chcemy dać wszystkim dzieciom to co pomoże je wzbogacić – możliwość rozwoju przez muzykę i słowo oraz dobrą zabawę.

Prace nad projektem rozpoczęły się jesienią 2006 od opracowania ramówki, stworzenia oprogramowania i kompletowania bazy muzycznej.

Można powiedzieć, że BabyRadio.pl jest „testowane na dzieciach”. W tym czasie na muzyce z bazy wychowywało się z powodzeniem kilkoro dzieci.

.

Jak napisałam, radio nadaje audycje przez całą dobę. Jest ona dostosowana do pory dnia, jest czas na taniec i śpiew, czas na drzemkę i czas na sen. Oto ramowy program:

.

Kliknij i posłuchaj:

www.babyradio.pl - Pierwsze Radio Dzieci

share