Akcja „Zdrowy sen w ciąży”

10/08/2009 at 09:36

Czy wiesz jaka jest najodpowiedniejsza pozycja do snu w czasie ciąży? Czy wiesz, jakie ona ma znaczenie? Na blogu ukazał się kiedyś artykuł na ten temat: „Dlaczego w ciąży warto spać na lewym boku?”

Niedawno ruszyła nowa akcja edukacyjna  „ Zdrowy sen w ciąży” mająca na celu uświadomienie przyszłym mamom, jak istotna podczas ciąży jest odpowiednia pozycja w trakcie snu.  I to nie tylko ze względu na dziecko, które, podczas kiedy mama leży na lewym boku, ma zapewniony odpowiedni przepływ łożyskowy, ale również ze względu na dobre samopoczucie i zdrowie samej mamy. Prowadzona przeze mnie internetowa Szkoła Rodzenia przedPORODEM.pl została partnerem tej akcji.

Organizatorki akcji Beata Stawiarska, producentka Senmaty, a prywatnie mama 20 miesięcznej Ady, oraz Marta Zielińska-Kmuk, właścicielka Biura Porad Prawnych, mama 4 miesięcznej Mai, zaprosiły do udziału w akcji  lekarzy ginekologów, położne, centra medyczne oraz szpitale.

Akcja rozpoczęła się od konferencji prasowej, która odbyła się 30 lipca w Fundacji „Sto pociech” w Warszawie. Na konferencji byli obecni dziennikarze m.inn z ” Mamo to ja”, ” Dziecko” ” Kobieta i życie”, ” Wysokie obcasy”.
Wkrótce na blogu ukażą się artykuły związane tematycznie z akcją. Serdecznie zapraszam wkrótce.

share
Tags: