„Pierwszy krzyk” – film o porodzie na ekranach kin

22/09/2009 at 23:38

We wrześniu na ekrany kin w Polsce wchodzi film „Pierwszy krzyk” nakręcony przez francuskiego reżysera Gilles de Maistre. W ciągu jednej doby 10 kobiet, z różnych krajów, kultur, języków rodzi swoje dziecko – to samo doświadczenie jednoczy paryską baletnicę z mieszkającą na ulicy biedną Hinduską lub jedną z dziecięciu żon masajskiego wojownika. Sam poród różni się wprawdzie zarówno pod względem samego miejsca, jak i przebiegu, ale zawsze kończy się radością nie do opisania – pierwszym krzykiem dziecka.

.

.

.
Na film wybieram się w niedzielę – do kina Rialto w Poznaniu. Po tym będę mogła napisać coś więcej. Choć zwykle na blogu nie podaję informacji lokalnych, tym razem zrobię wyjątek – podam terminy, w których będzie on grany właśnie w tym kinie. Myślę, że film nie będzie zbyt długo gościł na ekranach kin ze względu na specyfikę, dlatego warto podjąć szybką decyzję, jeśli ktoś chce go obejrzeć.

.
Kino Rialto – Poznań, ul. Dąbrowskiego
pt. 15:45,
sob. 16:00,
niedz. 13:30,
wt. 19:30

Jeśli nie mieszkasz w Poznaniu lub okolicy, a zainteresował cię ten film, szukaj jeszcze we wrześniu w repertuarach kin w swojej okolicy.
Film trwa 100 minut. Obejrzyj zwiastun:

share